Άλλη μία σημαντική διεθνής διάκριση για το Social Plate
Το Social Plate, επιλέχθηκε να παρουσιαστεί στην Ετήσια Εκδήλωση του Interreg, (Interreg Annual Event 2022), στην κατηγορία Social Innovation, ως ένα από τα τρία καλύτερα προγράμματα που έχουν πραγματοποιηθεί στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Η δράση της Κεντρικής Αγοράς Θεσσαλονίκης Α.Ε. (Κ.Α.Θ. Α.Ε.) αφορά στην διάσωση τροφής και την προσφορά της σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη.
Ο Πρόεδρος κος Θεόδωρος Παπαδόπουλος και ο Διευθύνων Σύμβουλος κος Αντώνιος Μπούρης, της Κ.Α.Θ. Α.Ε. παρουσίασαν το Social Plate στην Ετήσια Εκδήλωση του Interreg (Interreg Annual Event 2022), που πραγματοποιήθηκε 26 – 28 Οκτωβρίου 2022 στις Βρυξέλλες,
Η εκδήλωση είχε τίτλο "Interreg: better together” (Interreg: Καλύτερα μαζί), τονίζοντας ακόμη μια φορά ότι για την Ευρώπη, η συνεργασία είναι η απάντηση στις σημερινές προκλήσεις.
Το Social Plate αποτελεί παράδειγμα συνεργασίας και αλληλεγγύης, προσφέροντας εδώ και χρόνια τα τρόφιμα που διασώζονται από τους εμπόρους της ΚΑΘ Α.Ε. σε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη. Ευχαριστούμε τους εμπόρους της ΚΑΘ Α.Ε. και τους φορείς της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας που συμμετέχουν σε αυτή την αλυσίδα προσφοράς του Social Plate.
Λήψη αρχείου
12/07/2024
ΚΑΘ ΑΕ - Βράβευση Digital Transformation Excellence
περισσότερα
11/07/2024
1757_ΑΝΑΘΕΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΘ_Πρόσκληση
περισσότερα
11/07/2024
Διαγωνισμοί σε ισχύ 7ος 2024
περισσότερα
05/07/2024
Απολογιστικό Δελτίο Τύπου 1ης εστιασμένης συζήτησης Μείωση απώλειας οπωροκηπευτικών και οργανικών απορριμμάτων
περισσότερα
01/07/2024
1η Εστιασμένη Συζήτηση_μείωση της απώλειας οπωροκηπευτικών
περισσότερα