Σχετικά με το ανωτέρω θέμα, το Τμήμα Ποιοτικού & Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου της Δ/νσης Αγροτικής Οικονομίας & Αλιείας ΜΕ Θεσσαλονίκης έκρινε σκόπιμο να προβεί στην άμεση ενημέρωσή σας σχετικά με τις νέες εξελίξεις που έχουν διαμορφωθεί αναφορικά με το πολύ σημαντικό θέμα της διακίνησης καρπών εσπεριδοειδών με φύλλα και μίσχο, εγχώριας και ενδοκοινοτικής προέλευσης, για την εμπορική περίοδο που διανύουμε.